Microchip Technology AT93C86A-10SI-1.8
Part No.:
AT93C86A-10SI-1.8
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT93C86A-10SI-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 16KBIT 3-WIRE 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size:
16Kbit
Memory Organization:
2K x 8, 1K x 16
Clock Frequency:
2 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)