Microchip Technology AT93C46A-10TU-2.7-T
Part No.:
AT93C46A-10TU-2.7-T
Package:
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT93C46A-10TU-2.7-T.pdf
Description:
IC EEPROM 1KBIT 3-WIRE 8TSSOP
Package/Case:
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
1Kbit
Memory Organization:
128 x 8, 64 x 16
Clock Frequency:
2 MHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)