Microchip Technology AT93C46A-10SC-2.5
Part No.:
AT93C46A-10SC-2.5
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT93C46A-10SC-2.5.pdf
Description:
IC EEPROM 1KBIT 3-WIRE 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size:
1Kbit
Memory Organization:
128 x 8, 64 x 16
Clock Frequency:
2 MHz
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)