Microchip Technology AT25080AN-10SI-1.8
Part No.:
AT25080AN-10SI-1.8
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT25080AN-10SI-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 8KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size:
8Kbit
Memory Organization:
1K x 8
Clock Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SOIC
Datasheet:
1. How to order AT25080AN-10SI-1.8 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AT25080AN-10SI-1.8 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT25080AN-10SI-1.8?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
Memory Format EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
Memory Size 8Kbit 8Kbit 8Kbit 8Kbit 8Kbit
Memory Organization 1K x 8 1K x 8 1K x 8 1K x 8 1K x 8
Memory Interface SPI SPI SPI SPI SPI
Clock Frequency 20 MHz 20 MHz 20 MHz 20 MHz 20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms
Access Time - - - - -
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V