Microchip Technology AT25080A-10PU-1.8
Part No.:
AT25080A-10PU-1.8
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT25080A-10PU-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 8KBIT SPI 20MHZ 8DIP
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size:
8Kbit
Memory Organization:
1K x 8
Clock Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)