Microchip Technology AT25020A-10TI-1.8
Part No.:
AT25020A-10TI-1.8
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT25020A-10TI-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 2KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
EEPROM
Technology:
EEPROM
Memory Size:
2Kbit
Memory Organization:
256 x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)