Microchip Technology AT24C04N-10SI-2.7-T
Part No.:
AT24C04N-10SI-2.7-T
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT24C04N-10SI-2.7-T.pdf
Description:
IC EEPROM 4KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
4Kbit
Memory Organization:
512 x 8
Clock Frequency:
400 kHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)