Microchip Technology AT24C04A-10TI-1.8
Part No.:
AT24C04A-10TI-1.8
Package:
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT24C04A-10TI-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 4KBIT I2C 8TSSOP
Package/Case:
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Packaging:
Tube
Memory Size:
4Kbit
Memory Organization:
512 x 8
Clock Frequency:
400 kHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)