Microchip Technology AT24C02AN-10SC-2.7
Part No.:
AT24C02AN-10SC-2.7
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT24C02AN-10SC-2.7.pdf
Description:
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Memory Size:
2Kbit
Memory Organization:
256 x 8
Clock Frequency:
400 kHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)