Conesys AE776W24-19PX
Part No.:
AE776W24-19PX
Datasheet:
Chuangxin CloudAE776W24-19PX.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
24-19
Orientation:
X
Shell Finish:
Olive Drab Cadmium
Color:
Olive Drab
Current Rating (Amps):
23A
Voltage Rating:
1000VDC