Conesys AE776L24-61SZ
Part No.:
AE776L24-61SZ
Datasheet:
Chuangxin CloudAE776L24-61SZ.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 61POS CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
61
Shell Size - Insert:
24-61
Orientation:
Z
Shell Finish:
Electroless Nickel
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating:
600VDC