Conesys AE776L24-19PY
Part No.:
AE776L24-19PY
Datasheet:
Chuangxin CloudAE776L24-19PY.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
24-19
Orientation:
Y
Shell Finish:
Electroless Nickel
Current Rating (Amps):
23A
Voltage Rating:
1000VDC