Conesys AE774W24-61SZ
Part No.:
AE774W24-61SZ
Datasheet:
Chuangxin CloudAE774W24-61SZ.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 61POS CRIMP
Number of Positions:
61
Shell Size - Insert:
24-61
Orientation:
Z
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating:
600VDC