YAGEO AC1210FR-07681KL
Part No.:
AC1210FR-07681KL
Datasheet:
Chuangxin CloudAC1210FR-07681KL.pdf
Description:
RES SMD 681K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
681 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)