YAGEO AC0805JR-0720KL
Part No.:
AC0805JR-0720KL
Datasheet:
Chuangxin CloudAC0805JR-0720KL.pdf
Description:
RES SMD 20K OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)