YAGEO AC0805FR-10270RL
Part No.:
AC0805FR-10270RL
Datasheet:
Chuangxin CloudAC0805FR-10270RL.pdf
Description:
RESISTOR SMD
Resistance:
270 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)