YAGEO RSF3WSJT-73-0R62
Part No.:
RSF3WSJT-73-0R62
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRSF3WSJT-73-0R62.pdf
Description:
RES 0.62 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RSF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
620 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)