YAGEO RSF3WMJR-73-200R
Part No.:
RSF3WMJR-73-200R
Datasheet:
Chuangxin CloudRSF3WMJR-73-200R.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)