YAGEO RSF3WMJR-73-18R
Part No.:
RSF3WMJR-73-18R
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRSF3WMJR-73-18R.pdf
Description:
RES 18 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RSF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)