YAGEO PNP1WVJT-52-5R1
Part No.:
PNP1WVJT-52-5R1
Datasheet:
Chuangxin CloudPNP1WVJT-52-5R1.pdf
Description:
RES 5.1 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
5.1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)