YAGEO PNP1WVJT-52-0R68
Part No.:
PNP1WVJT-52-0R68
Datasheet:
Chuangxin CloudPNP1WVJT-52-0R68.pdf
Description:
RES 0.68 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
680 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)