YAGEO MFR25SJT-52-36K
Part No.:
MFR25SJT-52-36K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SJT-52-36K.pdf
Description:
RES 36K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
MFR
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
36 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)