YAGEO MFR25SFRF52-6K04
Part No.:
MFR25SFRF52-6K04
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SFRF52-6K04.pdf
Description:
RES 6.04K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
6.04 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)