YAGEO MFR25SFRF52-15K
Part No.:
MFR25SFRF52-15K
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SFRF52-15K.pdf
Description:
RES 15K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)