YAGEO MFR25SFBF52-180K
Part No.:
MFR25SFBF52-180K
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SFBF52-180K.pdf
Description:
RES 180K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
180 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)