YAGEO MFR25SFBE52-5K36
Part No.:
MFR25SFBE52-5K36
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SFBE52-5K36.pdf
Description:
RES 5.36K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
5.36 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)