YAGEO MFR-25FTE52-324K
Part No.:
MFR-25FTE52-324K
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR-25FTE52-324K.pdf
Description:
RES 324K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
324 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)