YAGEO MFR-25FRE52-4K32
Part No.:
MFR-25FRE52-4K32
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR-25FRE52-4K32.pdf
Description:
RES 4.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)