YAGEO MFR-12FRF52-4K99
Part No.:
MFR-12FRF52-4K99
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR-12FRF52-4K99.pdf
Description:
RES 4.99K OHM 1% 1/6W AXIAL
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)