YAGEO MFP50SBBE52-17K2
Part No.:
MFP50SBBE52-17K2
Datasheet:
Chuangxin CloudMFP50SBBE52-17K2.pdf
Description:
RES 17.2K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
17.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)