YAGEO KNP200JT-73-0R2
Part No.:
KNP200JT-73-0R2
Datasheet:
Chuangxin CloudKNP200JT-73-0R2.pdf
Description:
RES 0.2 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order KNP200JT-73-0R2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the KNP200JT-73-0R2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KNP200JT-73-0R2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KNP200JT-73-10R KNP200JT-73-1R KNP200JT-73-22R KNP200JT-73-33R KNP200JT-73-0R22
Part Number KNP200JT-73-10R KNP200JT-73-1R KNP200JT-73-22R KNP200JT-73-33R KNP200JT-73-0R22
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series KNP KNP KNP KNP KNP
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Resistance 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power (Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Temperature Coefficient ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C
Operating Temperature -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial Axial Axial Axial Axial
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)