YAGEO KNP200JB-73-0R2
Part No.:
KNP200JB-73-0R2
Datasheet:
Chuangxin CloudKNP200JB-73-0R2.pdf
Description:
RES 0.2 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order KNP200JB-73-0R2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the KNP200JB-73-0R2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KNP200JB-73-0R2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KNP200JB-73-0R22 KNP200JB-73-22R KNP200JB-73-47R KNP200JB-73-2R KNP200JB-73-200R
Part Number KNP200JB-73-0R22 KNP200JB-73-22R KNP200JB-73-47R KNP200JB-73-2R KNP200JB-73-200R
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series KNP KNP KNP KNP KNP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Resistance 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power (Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Temperature Coefficient ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C
Operating Temperature -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial Axial Axial Axial Axial
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)