YAGEO KNP200JB-73-0R15
Part No.:
KNP200JB-73-0R15
Datasheet:
Chuangxin CloudKNP200JB-73-0R15.pdf
Description:
RES 0.15 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
150 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)