YAGEO KNP200JB-73-0R11
Part No.:
KNP200JB-73-0R11
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudKNP200JB-73-0R11.pdf
Description:
RES 0.11 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
KNP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
110 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)