YAGEO HHV-50FT-52-750K
Part No.:
HHV-50FT-52-750K
Datasheet:
Chuangxin CloudHHV-50FT-52-750K.pdf
Description:
RES 750K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
750 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)