YAGEO HHV-50FT-52-200K
Part No.:
HHV-50FT-52-200K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudHHV-50FT-52-200K.pdf
Description:
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
HHV
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)