YAGEO HHV1WSJR-73-5M6
Part No.:
HHV1WSJR-73-5M6
Datasheet:
Chuangxin CloudHHV1WSJR-73-5M6.pdf
Description:
RES 5.6M OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
5.6 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)