YAGEO FMP300FRF73-18K
Part No.:
FMP300FRF73-18K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudFMP300FRF73-18K.pdf
Description:
RES 18K OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
FMP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)