YAGEO FKN300JR-73-27R
Part No.:
FKN300JR-73-27R
Datasheet:
Chuangxin CloudFKN300JR-73-27R.pdf
Description:
RES 27 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)