Panasonic Electronic Components EXB-U28111JX
Part No.:
EXB-U28111JX
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
Chuangxin CloudEXB-U28111JX.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 0804
Series:
EXB-U28
Package/Case:
Resistance (Ohms):
110
Tolerance:
±5%
Number of Pins:
8
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
0804
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)