Panasonic Electronic Components EXB-U24221JX
Part No.:
EXB-U24221JX
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
Chuangxin CloudEXB-U24221JX.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0404
Manufacturer:
Series:
EXB-U24
Package/Case:
0404 (1010 Metric), Convex
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
220
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
2
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
4
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0404
Size / Dimension:
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)