Panasonic Electronic Components EXB-H6V151J
Part No.:
EXB-H6V151J
6-SSIP
Datasheet:
Chuangxin CloudEXB-H6V151J.pdf
Description:
RES ARRAY 3 RES 150 OHM 6SSIP
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
150
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
3
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.329" L x 0.087" W (8.35mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.69mm)