Panasonic Electronic Components EXB-H6V104J
Part No.:
EXB-H6V104J
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
6-SSIP
Datasheet:
Chuangxin CloudEXB-H6V104J.pdf
Description:
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SSIP
Manufacturer:
Series:
EXB
Package/Case:
6-SSIP
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
100k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
3
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
6
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-SIP
Size / Dimension:
0.329" L x 0.087" W (8.35mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.69mm)