Panasonic Electronic Components EXB-H6E471J
Part No.:
EXB-H6E471J
Description:
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 6SSIP
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
470
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.329" L x 0.087" W (8.35mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.69mm)