YAGEO CFR-12JT-52-2K7
Part No.:
CFR-12JT-52-2K7
Datasheet:
Chuangxin CloudCFR-12JT-52-2K7.pdf
Description:
RES 2.7K OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance:
2.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)