YAGEO CFR-12JT-52-24R
Part No.:
CFR-12JT-52-24R
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudCFR-12JT-52-24R.pdf
Description:
RES 24 OHM 5% 1/6W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CFR
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
24 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Composition:
Carbon Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)