YAGEO CFR-12JR-52-68K
Part No.:
CFR-12JR-52-68K
Datasheet:
Chuangxin CloudCFR-12JR-52-68K.pdf
Description:
RES 68K OHM 5% 1/6W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
68 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)