YAGEO CFR-12JR-52-4M3
Part No.:
CFR-12JR-52-4M3
Datasheet:
Chuangxin CloudCFR-12JR-52-4M3.pdf
Description:
RES 4.3M OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance:
4.3 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)