YAGEO CFR-12JR-52-130K
Part No.:
CFR-12JR-52-130K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudCFR-12JR-52-130K.pdf
Description:
RES 130K OHM 5% 1/6W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CFR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
130 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Composition:
Carbon Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)