Amphenol ICC (FCI) 65753-020LF
Part No.:
65753-020LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud65753-020LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 20POS 3.18MM
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Maxi-PV™, Basics+
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
20
Pitch:
0.125" (3.18mm)